Rosberg siker Szingapúrban

2016-09-21 19:52

Szingapúrban már a start után közvetlenül, balesettel kezdődött a futam. Még a célegyenesben Hülkenberg gépe keresztbe állt, a fal mellé csúszott, és összetört. Button törött első szárnnyal állt a boxba, azonnal jött a biztonsági kocsi.

Az élmezőny megúszta a csattanást, Rosberg jól elment, Ricciardo és Hamilton sorolt be mögé. Verstappen nagyon elrontotta a startot, előtte sodródott keresztbe Hülkenberg autója, csoda, hogy el tudta kerülni. Az ő kocsija is sérült kicsit, emiatt ki is intették, egy lógó oldalszárnytól kellett megszabadítani a kasztnit. Utána Kvjattal vívott nagy csatát, az orosz nagyon nem akarta elengedni a nyolcadik helyért.

Az élen csendes volt a futam, de féltávra Raikkönen ráment Hamiltonra, és miután az angol lefutott a pályáról, előzni is tudott a finn, feljött harmadiknak a 33. körben.

Rosberg simán vezetett, de 5-6 másodpercnél jobban nem tudott elhúzni Ricciardótól. Ez a hajrá kezdetére, az utolsó 15 körre 3 másodpercre csökkent.

14 kör volt hátra, amikor az utolsó kerékcserék alatt Hamilton visszavette a harmadik helyet Raikkönentől, bő egy másodperccel elé jött vissza.

Az élen is jöhetett ugyanez a csata, Ricciardo a 48. körben váltott gumit utoljára, Rosbergen volt a sor, nyomta is maximálisan. Az élmezőny összerázódott, Hamilton és Raikkönen is közel ért Ricciardóhoz. Rosberg a 49. körben nem jött gumiért, elment még egy fordulóra, miközben az RBR folyamatosan dolgozta le a hátrányát.

Ricciardo körönként 3 másodperccel volt gyorsabb, 10 kör alatt kellett 20 másodpercet ledolgoznia, és előznie. A Red Bullnál úgy számoltak, ez négy körrel a vége előtt sikerülhet is. Hét körrel a vége előtt 11 másodpercre csökkentette lemaradását az ausztrál, és folyamatosan közelített. Ricciardo két másodperceket tudott hozni folyamatosan, amikor öt kör és hét másodperc maradt. Fogytak azért az ő gumijai is, és négy körre és 5 másodpercre a céltól mintha elgyengült volna, nem tudott semmit hozni a németen.

Az utolsó két körnek három másodperc előnnyel ment neki, Ricciardo már szinte végig látta a pályán, de Rosberg kontrollálta a futamot. Két másodpercet őrzött meg az utolsó fordulóra.

A végére teljesen feljött rá a Red Bull, de Rosberg nyugodtan, igaz csak félmásodperces előnnyel nyerte meg a versenyt.